OSH banner2
.

Požáry.cz

ohnisko žhavých zpráv | hasiči aktuálně
 1. Hasičskou cisternu CAS 30 Mercedes Benz Actros převzali od svých profesionálních kolegů z ČEZ, mající svou základnu v Elektrárně Tušimice, v pondělí 10. června dobrovolní hasiči ze Pětipsů. Zatímco u profesionálů už měla cisterna své odslouženo, SDH Pětipsy může dobře sloužit ještě dalších deset let, možná i více.
 2. První červnovou středu se na náměstí Republiky v Plzni konal již X. ročník soutěže o Pohár ředitele HZS Plzeňského kraje v disciplínách TFA. Závod v Plzni je v pořadí třetí soutěží v sérii Českého poháru v TFA pro rok 2024, které je vyhlášeno GŘ HZS ČR. Závod byl zároveň krajskou soutěží dobrovolných hasičů Plzeňského kraje.
 3. Hasiči likvidovali požár food trucku v Urbanicích. Řidič mířil na Slovensko. Jednalo se o speciální vůz s nástavbou, uvnitř byla kuchyň. Na střeše byly fotovoltaické panely. Škoda je asi 300 tisíc Kč. Nástavba, v hodnotě asi 500 tisíc Kč, byla uchráněna.
 4. K požáru nákupního centra ve Dvoře Králové nad Labem vyjížděly před 15 hodinou čtyři jednotky hasičů. Z objektu bylo evakuováno 36 osob, nikdo nebyl zraněn. Průzkumem bylo zjištěno, že se nejedná o požár ale o spálené pečivo v pekárně.
 5. Tři jednotky hasičů zasahovaly ve středu 12. června v 15:17 hodin u požáru kolny v Pardubicích. Žena zhruba v poledne odnesla odpadky s nedopalky cigaret do plastové nádoby, která byla v kůlně.
 6. Stříbrným křížem bezpečnosti státu vyznamenal 1. místopředseda vlády a ministr vnitra Mgr. Bc. Vít Rakušan sedm psychologů a krizových interventů. Ocenil tak jejich psychologickou, psychosociální a intervenční pomoc po střelbě na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v prosinci roku 2023. Mezi vyznamenanými byla také vedoucí psycholožka Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky, plk. Mgr. Martina Wolf Čapková.
 7. Několik jednotek hasičů zasahuje v Dejvickém tunelu v Praze u nehody několika vozidel.
 8. Čtyři jednotky hasičů zasahovaly u požáru elektrospotřebiče v kuchyni ZŠ ve Žďáru nad Orlicí. Evakuováno bylo 5 dospělých osob. Nikdo nebyl zraněn.
 9. Ve dnech 31.5 – 2.6. proběhlo v Chile reklasifikační cvičení středního týmu USAR BoCH (Bomberos de Chile). Náročná zkouška simulovala zemětřesení o síle 8,8 Richterovy stupnice. Cílem tohoto 36hodinového náročného cvičení bylo prověřit schopnost chilského hasičského týmu reagovat na mimořádné události, jako jsou zemětřesení, sesuvy budov či půdy, a to podle přísné mezinárodní metodiky UN – OCHA INSARAG. To se týmu USAR BoCH úspěšně povedlo a prodloužil si tím tak certifikát na dalších pět let.
 10. Nymburští hasiči vyjeli k záchraně dravce, který se křídlem zamotal do vlasce a následně do stromu. Hasič lezec musel ke zvířeti slanit, aby jej mohl odchytit. Poté mu hasiči křídlo vysvobodili a předali pracovníkovi záchranné stanice.
 11. V katastru obce Ocmanice na Třebíčsku zasahují profesionální hasiči ze stanice Náměšť nad Oslavou u dopravní nehody osobního vozidla. Hasiči provedli zajištění místa nehody a protipožární opatření.
 12. Pražské vodovody a kanalizace pořídily pro hasiče celkem osm turbínových čerpadel a jedno ponorné kalové čerpadlo. Vše za cenu bezmála půl milionu korun.
 13. V obci Peruc na Lounsku pomohli hasiči s odchytem papouška, který uletěl majiteli a usadil se na stromě.
 14. Profesionální hasiči ze stanice Znojmo zasahují v obci Chvalovice u dopravní nehody nákladního a osobního vozidla.
 15. V Horních Počernicích zasahují pražští hasiči u požáru elektrokoloběžky v rodinném domě. Koloběžku hasiči vynesli z domu na zahradu a dále zachránili kočku.
 16. Před šestnáctou hodinou 11. června 2024 vyjely jednotky z Holic, Moravan a Uherska k požáru autovraku. Na místě se nacházela popálená osoba, které hasiči poskytli předlékařskou pomoc, a zbytky vozidla uhasili. Pro zraněného přijela ZZS a odvezla ho do nemocnice k dalšímu ošetření. Příčinu požáru hasiči vyšetřují, škoda zatím nebyla stanovena.
 17. Ve Zbraslavi zasahovali pražští hasiči u požáru vybavení balkónu, jedna osoba byla předána do péče ZZS.
 18. U dopravní nehody dvou osobních automobilů a jednoho nákladního museli hasiči v katastru obce Zalužany vyprostit jednu osobu. Do péče ZZS předali hasiči celkem dvě osoby. Hasiči provedli posyp sorbentem uniklých provozních kapalin a z poškozené nádrže přečerpali zbylé pohonné hmoty.
 19. U požáru ubytovny zasahují jednotky požární ochrany z II. poplachového stupně. Hasební zásah probíhá čtyřmi vodními C proudy, pomocí dvou výškových technik. V budově nebyl doposud nikdo nalezen. Hasiči vynesli dvě tlakové lahve, které ochlazovali.
 20. Na základě usnesení Vlády České republiky ze dne 7. února 2024 ve věci poskytnutí materiální humanitární pomoci v souvislosti s konfliktem na Ukrajině zaštiťuje ZÚ HZS ČR s pověřením Ministerstva vnitra-generálního ředitelství hasičského záchranného sboru České republiky nakládku a následnou přepravu 5 kusů TMS.

Svátek mají:

Předevčírem : Bruno
Včera : Antonie
Dnes : Antonín
Zítra : Roland
Pozítří : Vít

©2010-2021 Vladislav Strejc pro OSH Rokycany. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.