OSH banner2
.

Požáry.cz

ohnisko žhavých zpráv | hasiči aktuálně
 1. V ulici Štefánikova na Smíchově zasahují pražští hasiči u nehody dodávky a tramvaje. Při nehodě došlo ke zranění chodce, který je v péči zdravotníků.
 2. Před půl devátou vyjeli hasiči k nahlášené dopravní nehodě dvou osobních automobilů u Slaného. Jedna zraněná osoba skončila v péči zdravotníků, hasiči provedli na vozidlech protipožární opatření a zamezili úniku provozních kapalin.
 3. Při nehodě trolejbusu a osobního automobilu v Řípské ulici v Brně se zranil jeden člověk, hasiči provedli protipožární opatření a zajištění místa nehody.
 4. TFA o železného kačera se koná v Mělčanech 20.4.2024 od 12 hodin na fotbalovém hřišti .
 5. Sbor dobrovolných hasičů OLOMOUC – ČERNOVÍR si Vás dovoluje pozvat na HASIČSKÝ VÍCEBOJ.
 6. Sbor dobrovolných hasičů Metylovice si Vás dovoluje pozvat na soutěž železných hasičů a hasiček TFA Metylovice 2024. Letošní závod je 1. kolem Poháru KSH Moravskoslezského kraje v TFA 2024. Součástí bude i nesoutěžní dětské TFA o drobné ceny.
 7. Na dálnici D5, v úseku 135. km ve směru jízdy na Prahu, došlo ke srážce dvou nákladních vozidel. U dopravní nehody zasahují všechny složky IZS.
 8. V ulici Kaštanová v Brně zasahovaly všechny složky IZS i dopravní nehody osobního automobilu. Zraněnou osobu hasiči z vozu vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení a předali do péče ZZS. Provedli protipožární opatření, zajistili místo nehody a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem.
 9. K požáru sazí vyjely tři jednotky do obce Klamoš. Došlo zde k zahoření mezi pláštěm a komínem. Meziprostor hasiči vystříkali práškem. Zásah se obešel beze škody.
 10. Výcvik byl, jak je v této oblasti už zvykem, zaměřen na záchranu osob ze skalního masivu a nepřístupného terénu. Tentokrát probíhal společně s lezeckým družstvem z centrální hasičské stanice Mělník a ve spolupráci s Leteckou službou PČR a jejich vrtulníkem Bell 412.
 11. Na 189. km dálnice D1 ve směru na Brno zasahují hasiči u dopravní nehody dodávky a kamionu. Nikoho nemuseli vyprošťovat, provoz je veden jedním pruhem.
 12. V Mělníku hasiči zlikvidovali požár několika kontejnerů. Na místě zasahovala místní profesionální jednotka.
 13. Hasiči zasahují u dopravní nehody dvou osobních automobilů v Hejnicích, ulici Lázeňské. Hasiči provedli protipožární opatření. Jedna zraněná osoba byla z vozidla vyproštěna na páteřové desce a předána do péče zdravotníků. Na místo se dostavila Policie ČR.
 14. Požár zachvátil střechu a podkroví rodinného domu v obci Horní Halže v Krušných horách. Na místě zasahuje 5 jednotek hasičů, je vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu, velitel zásahu zřídil štáb. Po několika minutách se hasičům podařilo pomocí 4 útočných proudů dostat požár pod kontrolu.
 15. Několik jednotek hasičů zasahuje v Tasově na Hodonínsku u požáru stavení na ploše cca 10x5 metrů. Hasiči vyhlásili 2. stupeň poplachu. Nasazeny jsou zatím 3 vodní proudy k likvidaci požáru střechy.
 16. Hasiči zasahují v obci Prosečné u dopravní nehody jednoho osobního auta, které narazilo do domu. Zraněnou osobu vyprostili hasiči pomocí páteřní desky. Osoba je v péči ZZS KHK.
 17. V únoru 2024 proběhlo slavnostní předání medailí generálního ředitele HZS ČR Za věrnost druhého a třetího stupně.
 18. Další skupina příslušníků a zaměstnanců Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje darovala krev. Tentokrát v nových prostorách karlovarské transfúzní stanice v areálu nemocnice.
 19. Na výjezdu z Ostrova směrem na Jáchymov havarovala cisterna převážející pohonné hmoty. Před vyproštění vozidla bude nutné přečerpání nákladů. Na místě zasahují tři jednotky hasičů.
 20. Složky IZS zasahují na silnici I/38 v katastru Nymburka u dopravní nehody dvou osobních a jednoho dodávkového automobilu. Hasiči provedli stabilizaci vozidla, protipožární opatření a úklid provozních kapalin. Zraněné osoby si převzala zdravotnická záchranná služba. Komunikace je uzavřena.

Svátek mají:

Předevčírem : Lenka
Včera : Petr
Dnes : Svatopluk
Zítra : Matěj
Pozítří : Liliana

©2010-2021 Vladislav Strejc pro OSH Rokycany. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.